İTALYANLARA GİRESUN FINDIĞINI ANLATTI

2 hafta önce
İTALYANLARA GİRESUN FINDIĞINI ANLATTI için yorumlar kapalı
İTALYANLARA GİRESUN FINDIĞINI ANLATTI
Reklam

Ferrero Türkiye İletişim Direktörü Yasemin Taşkın’ın yönettiği toplantıya Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yaşar İbaş ile katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada, Giresun ile İtalya’nın Alba kentinin kardeş şehir olduğuna işaret ederek, şunları dile getirdi. “Fındıkla başlayan bu kardeşliğin, ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal ve birçok alanda devam etmesini arzu etmekteyiz. Giresun, Fiskobirlik, İhracatçılar Birliği, Fındık Araştırma Enstitüsü gibi kurumları ile dünyanın fındık üssüdür.”

İtalyan kaynaklarına göre Napoli’de 1400’lü yıllarda Giresun fındığının alınıp satıldığının görüldüğüne işaret eden Başkan Aksu; “Dünyanın en kaliteli fındığını biz üretiyoruz. Giresun Kalite olarak tescillenen fındığımızı çikolata ile birleştirip, insanlara mutluluk olarak sunulması bizim açımızdan çok önemli. Bu mutluluğun kaynağı olan fındık üreticilerimizin de mutlu olması bizlerin öncelikli talebidir. Karşılıklı birçok proje üzerinde çalışıyoruz. Giresun Ticaret Borsamızın gerçekleştirdiği Lisanslı Fındık Deposu ve Spot Borsası Türk fındığının geleceği için bir sigortadır. Giresun’dan kardeş Alba’ya selamlarımızı gönderiyorum. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum “şeklinde konuşmasını tamamladı.

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yaşar İbaş, dünyanın en büyük fındık tedarikçisi olan Ferrero yetkilileri ile tanışma imkânı bulduklarını, yürüttükleri projeleri ve yeni projelerde işbirliği yapabileceklerini kendilerine ifade ettiklerini söyledi.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo, Ferrero ailesinin hikâyesinin örnek alınacak nitelikte olduğunu ve firmanın her zaman yüksek kalitede üretim yaptığını dile getirdi.

Mattiolo, “Ferrero’nun uluslararasılaşma politikasının merkezine Türkiye’yi yerleştirmiş olması bizim için son derece gurur verici bir olay. Uzun süreden bu yana Türkiye’de belirli yatırımlar yapıldı. Düşünün ki 7 üretim merkezi ve 6 fındık işleme merkezi açıldı, bin 600’ü aşan çalışan var. Bu da sosyal anlamda Türkiye için son derece önemli bir istihdam oluşturmakta.” diye konuştu.

Ferrero Türkiye Onursal Başkanı ve İtalya’nın eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili de Ferrero’nin 55 ülkede faaliyet gösterdiğini belirterek, şirketin insanların hayatına ve dünyanın sürekliliğine büyük önem verdiğini söyledi.

Marsili, Ferrero’nun 2017 yılında İtibar Enstitüsü tarafından dünyanın en güvenilir gıda şirketi seçildiğini sözlerine ekledi..

Ferrero Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Aldo Kaslowski ise Ferrero’nun Türkiye’de tam anlamıyla yerli bir şirket gibi faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Kaslowski, Ferrero’nun Türkiye’de sağlıklı büyüme ve rekabetçiliğini güçlendirme imkânına sahip olduğunu belirterek, “Türk fındık üreticisinden tüketicilere kadar çok değerli paydaşlarıyla birlikte Ferrero, kendi kurumsal sosyal sorumluluk misyonunu gerçekleştirebilmek amacıyla Türkiye’de değer paylaşarak değer yaratmak üzere çalışıyor.” dedi.

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık