KAÇAK YAPILARA CHP Mİ GÖZ YUMDU?

8 ay önce
KAÇAK YAPILARA CHP Mİ GÖZ YUMDU? için yorumlar kapalı
KAÇAK YAPILARA CHP Mİ GÖZ YUMDU?
Reklam

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk’ün yayla evleriyle ilgili açıklamasının hayret verici olduğunu belirterek, “Sanki 15 yıldır bu ülkeyi AKP değil de, CHP yönetiyor. Sanki yaylalara kaçak yapı iznini Giresun Belediyesi veriyor. Sanki AKP’lilerin kaçak evlerine CHP göz yumuyor” diye sordu.

İl Başkanı Necati Tığlı yaptığı yazılı açıklamada, Milletvekili Sabri Öztürk ve İçişleri bakanının hangi partinin mensubu olduğunu sorarak,  “Sayın Bakan daha dün ekranlarda “Yaylalardaki kaçak yapıların çoğaldığını görünce, kendimi sorguladım” diye özeleştiri yaparken, siz niye bu kadar boşa atıp tutuyorsunuz? Yaylaların 15 yıl önceki haline bakın, bir de şimdiki haline. 15 yılda yaylaları bu hale getiren kim, dönüp kendinize bakın. İktidarınızın yanlı ve yanlış uygulamalarını görün. Görün, sorgulayın ve gerçekçi olun. Eyyy Sabri Öztürk; sizler de reisiniz izinden gidip her başarısızlığınızı CHP’ye yüklemeyi marifet sanıyorsunuz ama bilin ki bu halk gerçekleri görüyor. Bu ülkeyi her alanda gerileten, karmaşaya sokan, değerlerini yok eden sizin iktidarınızdır. Bu halk sizleri yalanlarınızla baş başa bırakmak, ülke yönetimini CHP’ye teslim etmek için gün sayıyor” dedi.

“Tavsiyemiz; hukuk fakültesini yeniden okuyunuz Sabri Öztürk” dite Tığlı şunları ifade etti;

“Sayın Öztürk diyor ki; “Biz 2012 ve 2013 yıllarında yayla evleri ile ilgili kanun çıkarttık ama ana muhalefet partisi AYM’ye başvurarak kanunu iptal ettirdi” Hayır bu doğru değil, CHP Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlık kurulamaz” diyerek Anayasa Mahkemesi’ne (AVM) başvurdu. İçindeki söz konusu maddede doğal olarak iptal oldu. Elinizden tutan mı vardı Sayın Öztük, bu maddeyi yeniden yürürlüğe koyabilirdiniz. İstediğiniz de istediğiniz maddeyi, el kaldırarak bir dakikada çıkarıyorsunuz. Maalesef ne üzücü ki; genelge nasıl çıkarıldığını bilmeyen bir hukukçu milletvekili Adalet Komisyonu üyesi. Ancak bu kadar sığ, anlamsız, yalan, çarpıtarak açıklama yapabilir. Sayın Öztürk’e tavsiyemiz; AYM’nin niye iptal ettiğini doğru şekilde okuması ve yeniden hukuk fakültesindeki hocalarına sorup, sonra açıklama yapmasıdır.”

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık