KEŞAP UĞURCA CAMİ AÇILDI

KEŞAP UĞURCA CAMİ AÇILDI
Reklam

Restorasyonu tamamlanan Keşap Uğurca Mahallesi Merkez Camiinin açılışını yapıldı.

Restorasyonu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce, 750 bin Türk Lirası maliyetle 14 ayda bitirilen Keşap Uğurca Mahallesi Merkez Caminin restorasyonu çerçevesinde çevre düzenlemesi yapılarak, şadırvanları yenilendi. Eski minaresi sökülerek mimariye uygun yeni minare yapıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Vali Hasan Karahan, restorasyon sonucunda çok güzel bir camiinin ortaya çıktığını belirterek, “Çok güzel bir eser. Ecdadımızın bize emanet ettiği vakıf eserler. Bir bir gün yüzüne çıkıyor ve inşallah bu memleketin tapu senedi olarak kıyamete kadar bu camiler, bu minareler, bu bayraklar devam edecek. Bu tabi ki çalışmakla, emek sarf etmekle, ter dökmekle oluyor.  Vakıflar Genel Müdürlüğümüz Türkiye çapında, Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz bölgesinde ve ilimizde gerçekten güzel işler yapıyor. 30 vakıf eserinin 20’si bu sene sonuna kadar bitirilecek. Diğerlerinide hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Bu eserleri yapanları rahmetle anıyoruz. Bu eserlerin yaşaması için, içinin de insanla doldurulması gerekir. Hocalarımız, öğretmenlerimiz ve diğer insana emek veren kimselerin gayretiyle bu camilerimiz dolacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Gerçekten zahmetli bir iş. Eski eseri onarmak, yeni bir eseri yapmaktan daha da zor oluyor. Ama Vakıflar Genel Müdürlüğümüz bu konuda büyük bir tecrübe kazandı. Biz de buna her gün şahit oluyoruz. Hayırlı bir günde açılacak Uğurca camimiz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun inşallah.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Keşap Uğurca Mahallesi Merkez Cami dualar eşliğinde hizmete girdi.

Restorasyonda emeği geçenleri kutlayan Vali Karahan, caminin yenilenen kısımlarını inceleyerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Çık