YAVUZ KOLEJ’İN RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜLEDİ

YAVUZ KOLEJ’İN RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜLEDİ
Reklam

2015 – 2016 Eğitim Öğretim sezonunda da başarılı etkinliklere imza atan Yavuz Kolej, son olarak Can Akengin Sanat Galerisi’nde yılsonu ‘Karma Resim ve Fotoğraf Sergisi’ açtı. Üç gün boyunca Giresunlularla buluşan sergiye ilgi dikkat çekiciydi.

Yavuz Kolej İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri tarafından yapılan 400’ü aşkın eserde ünlü ressamların reprodüksiyon çalışmaları, baskı tekniği, fotoğraf, iki boyutlu düzenleme çalışmaları, atık materyallerle düzenleme çalışmaları, quilling tekniği ile düzenleme çalışması, strafor ile iki ve üç boyutlu çalışmalar, pop-art teknikliği ile düzenleme çalışmaları, sulu boyama tekniği ile düzenleme çalışması, akrilik teknikliği ve pastel boya teknikleri kullanıldı.

Resim ve fotoğrafları tek tek inceleyen misafirler öğrencilerin yapmış oldukları eserleri çok beğendiklerini söyledi. Sergide resmi veya fotoğrafı bulunan öğrenciler de aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yavuz Kolej’in eğitimin yanında diğer alanlarda da dikkat çekici çalışmalar yaptığını kaydeden Yavuz Kolej Okul Müdürü Salih Yavuz, “Çocuklarımıza her yönüyle bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Sergide görülmeye değer birbirinden güzel eserler var. Burada asıl amacımız çocuklarımızın sanatsal faaliyetlere ilgisinin biraz daha fazla artması” dedi.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Yukarı Çık